Karavan-ic-tasarim
Karavan, seyahat eden insanlara, gittikleri yerde konaklama hizmeti vermek amacı ile ortaya çıkmıştır. Karavan, her türlü temel ihtiyacı gidermek için tasarlanmıştır. Uyumak için yatacak yer, beslenmek için yemek yapabilecek alan, banyo yapmak için duş, tuvalet ihtiyacı için tuvaleti olan karavanlar, konut ortamı sunmak amacı ile ortaya çıkmış römork ve motorlu araçlardır.

Karavanın kökeni, Avrupalıların vagon dedikleri, at arabalarına dayanmaktadır. Daha sonraları Fransa‘ da ki sirk çalışanlarının konaklamaları ve sirklerini götürdükleri yerlere rahat varabilmeleri amacı ile geliştirilen karavan, çingeneler tarafından da benimsenmiş ve sıklıkla kullanılmaya başlamıştır. Motorlu araçların yaygınlaşması ile günümüzde kullanılan modern karavanlar, yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlamıştır. Motorlu araçlar ile karavan kaynaşması, ilk olarak Kanada‘ da 1910 yılında, bir kamyonetin üzerine inşa edilmesi ile başlamıştır. Motorlu araçlara takılarak portatif bir şekilde her yere taşınan karavan ise 1920′ ler de ABD ve Kanada‘ da ortaya çıkmıştır. O dönemlerde karavan kullanımı sadece yatmak amaçlı idi ve seyahat römorkları olarak görülüyorlardı.

Karavanlar, 1930- 40 yıllarında ev haline dönüştürülmüş ancak asıl patlamasını 1970 yıllarında hippiler tarafından yaşamıştır. Çiçek desenleri çizilmiş, rengarenk VW sembollü karavanlar, o dönemlerin gözdesi olmuşlardır. Karavanın içinde olan şeyleri merak etmeyen yoktur. Ne var bu karavanların içinde?

– Uyumak için gerekli olan yatak. (İki kişilikten altı kişiliğe kadar olabiliyor)
– Tuvalet ihtiyacını karşılamak için gerekli olan tuvalet.
– Isınma sorununu gidermek için kalorifer.
– Yiyecekleri muhafaza edebilmek için buzdolabı.
– Yemek pişirebilmek amacı ile iki gözlü ocak ve isteğe göre koyulabilecek fırın.
– Dışarıdan aldığı elektrik ile çalışan klima
– Su ihtiyacını gidermek amacı ile 45 litrelik temiz su tankı
– Eşyaları koymak için birden fazla dolap
– Televizyon

Karavan, motokaravan ve çekme karavan olmak üzere iki çeşittir. Kısa süreli konaklama dönemlerinde motokaravan, uzun süreli konaklama dönemlerinde ise çekme karavan tercih edilir.

Evinizi sırtlayıp, uzun bir seyahate çıkamazsınız ancak bir karavan tutup, gerekli bütün eşyalarınızı hatta beyaz eşyalarınızı bile yanınıza alıp, konaklama derdi olmadan istediğiniz her yere seyahate çıkabilirsiniz.

Doğaya yakın, bağımsız ve macera dolu tatil yapmaya ne dersiniz? Evinizdeki alışılmış komfordan ödün vermeden. TAKO Alman Knaus / Tabbert Group marka karavanlarıyla tatil keyfinde yeni bir dönem başlatıyor. Knaus markası olan Weinsberg çekme karavanları özel tasarımıyla hem geniş bir yaşam alanı sunuyor hemde hafifliğiyle çeken aracı yıpratmıyor. Aracınıza bir çekme karavan takarak dilediğiniz yerde tatil yapmanın zamanı gelmiştir.

Fiyat Listesi

Seri ve Opsiyonel Donanım

Katalog indir

CaraOne 400 LK

CaraOne 450 FU

CaraOne 480 EU

CaraOne 480 QDK